Ankara Depilasyon Ales Güzellik Merkezi

Depilasyon mu Epilasyon mu?

Epilasyon terimine çoğu kadın tarafından bilinir; ancak depilasyon kelimesini ilk kez duyduğunuzda akla yanlış telaffuz edilen epilasyon kelimesi gelir kimi zaman.

Epilasyon terimine çoğu kadın tarafından bilinir; ancak depilasyon kelimesini ilk kez duyduğunuzda akla yanlış telaffuz edilen epilasyon kelimesi gelir kimi zaman. Oysa ki ortak noktaları bulunsa da depilasyon işlemi epilasyondan farklıdır. Kadınlar asırlardır kimi zaman kendilerini rahat hissetmek ve estetiksel kaygı sebebiyle kimi zaman da sosyal çevrelerinde ve yaşantılarında olumsuz etkiler gösterebilmesi açısından vücut tüylerinden kurtulmayı tercih eder. Bunun için pek çok yönteme danışılır, evde bazı yöntemler uygulanabilir. Öte yandan tüylerden kurtulma yöntemleri genelde kadınların ihtiyaç duyduğu bir şey olarak görünse de epilasyon ve depilasyon bir bakıma erkeklerin de ilgi alanına giren işlemlerden sayılabilir.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi bu iki terim istenmeyen vücut tüylerinden kurtulmak gibi bir ortak amaca sahip olsa da temle farklı süreç ile ilgilidir. Epilasyon, tüy ve kılların kalıcı olarak yok edilmesi anlamına gelmektedir. Depilasyon ise istenmeyen kıy ve tüylerin geçici yöntemlerle kısa süreli olarak vücuttan temizlenmesidir.

Depilasyon yönteminde işlem deri üzerinde gerçekleştirilir veya kıl köklerine odaklanılabilir. Kısa süreli depilasyon yönteminde hedeflenen nota deri üzeri tüylerin
temizlenmesidir ve alınan tüyler 1 ila 2 gün içerisinde tekrar çıkmaya başlar. Kısa süreli yöntemi tüy dökücü krem, losyon ve traş gibi geçici çözüm sağlayan yöntemleri içerir. Avantajı acısız çözüm sağlamaısıdır.  Uzun süreli depilasyonda ise cımbız, ağda, epilator gibi kıl köklerini hedefleyen yöntemler tercih edilir, bu nedenle kullanımı kısa süreli epilasyona göre daha uzundur. Sir ağda yöntemi şeker içermediği için kıl köklerini hem zayıflatır hem de ciltte doğal peeling etkisi yaratır.

Düzenli uygulanması tüylerin seyrelmesine yardımcı olur ve tüy çıkma süresini de geciktirir. Kalıcı tüy ve kıl kaybı sağlamaya yönelik olarak tercih edilen yöntem epilasyonda ise daha çok iğneli ya da lazerli işlem ile kullanılır. Lazer epilasyon işlemi ile cildinizin karakteristiğine bağlı olarak birkaç seans sonunda tüy ve kıllarınıza elveda demeniz mümkündür. Tunalı’da yer alan Ale’s Güzellik Salonu’muzda uzmanlarımızla sizler için en doğru uygulamayı bulmak adına iletişime geçebilir, uzmanlarımızdan fiyatlarımız ve diğer işlemler için bilgi alabilirsiniz.

Çünkü en büyük kazancımız sizin mutlu olmanız.


BulutDanışmanlık whatsapp numarası