Selülit Nedir? Selülit Tedavisi ve Önlemleri Nelerdir?

selülit tedavisi, selülit nasıl oluşur

Selülit tedavisi öncesinde bu kavramın tanımını yapmak gerekmektedir. Ciltteki gözeneklerin yağla dolması ve çukur görüntü oluşması şeklinde tanımlanabilir.

Selülit Nasıl Oluşur?

Selülit tedavisi günümüzde birçok kişinin merak ettiği ve önemle üzerinde durduğu bir konudur. Bunun nedeni, selülitin belli başlı bölgelerde pürüzlü görüntü oluşturması ve bunun giderilmesinin istenmesidir. Selülitin nasıl oluştuğuna bakıldığında yağlanmanın daha fazla olduğu kadınlarda bu duruma çok sık rastlanmaktadır. Erkeklerde kas yapısı daha gelişmiş olduğu için yağlı gözeneklere daha az rastlanır. Kadınlarda ise karın ve bacak bölgeleri, kalçalarda çok sık görülebilir. Ancak rutin spor yapan ve kas kütlesini yoğun tutan kişilerde az görülmekte ya da hiç görülmemektedir. Teknik olarak oluşumuna bakılırsa, ciltteki gözeneklerin içerisinde yağ tabakaları vardır ve bu yağ tabakalarının gözeneklere dolması çukur görüntü nedenidir. Selülit tedavisi  olarak bu görüntüyü giderebilirsiniz.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Selülit tedavisi için günümüzde çok sayıda ürün görülebilir. Birçok marka serum ve sıkılaştırıcı ürünlerini piyasaya sunmaktadır. Bu gibi hizmetlerden yararlanarak ve bazı takviyelerle de selüite çözüm bulabilirsiniz. Bu selülit tedavisi çözümü genellikle  spor yapmadan ve kolay şekilde selülitlerden kurtulmak isteyen kişilere yöneliktir.  Bunun dışında bazı güzellik merkezleri birtakım araçlardan yararlanarak, lazerli ışınları da kullanarak selülit tedavisi  yapabilir. Bu da rutin gerektiren, belli bir süre boyunca seans yapmak gerektiren bir durumdur.  Eğer rutinlertamamlanırsa ve uzman görüşleri de dikkate alınırsa bu durumda sonuç verebilir.

Selüliti Sporla Geçirmek

Selülit tedavisi için en etkili yöntemlerden biri spor yapmak, beslenmede yağ eksiltmek şeklindeki uygulamadır. Yani kendinize bir yön belirledikten  sonra yapılması gereken bunu uygulamaktır.  Spor yaparak selülitlerinizden kurtulma şansınız diğer selülit tedavisi yöntemlerine göre daha fazladır. Yani  sporu düzenli yaptığınız ve de beslenmeye daha çok dikkat ettiğiniz düşünülürse bu durumda sonuç almak da mümkündür. Yani burada önemli olan yağ tabakasının erimesini sağlamak ve kasa dönüşmesine destek vermektir.  Zaman içerisinde selülit görüntüsü gider ve bir süre sonra yok olur.  Ancak kalıcı olarak değişiklik için mutlaka beslenme ve spora dikkat etmek gerekir.


BulutDanışmanlık whatsapp numarası